Založenie s.r.o. a iných spoločností

Potrebujete založiť spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.) alebo pomoc pri založení s.r.o.? Naša advokátska kancelária v Bratislave Vám expresne rýchlo založí s.r.o. alebo inú novú obchodnú spoločnosť (napr. akciovú spoločnosť, komanditnú spoločnosť, verejnú obchodnú spoločnosť) prípadne založí družstvo. Založenie s.r.o. je rýchle a lacnejšie vzhľadom na použitie elektronického podpisu.

Disponujeme zaručeným elektronickým podpisom. Vďaka tomu ušetríte 50 % na súdnom poplatku pri zápise do OR SR. Podľa § 6 ods. 4 zákona č.71/1992 Zb o súdnych poplatkoch platí: “Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50% z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku”. Zároveň pri návrhu na zápis do živnostenského registra nemusíte platiť za voľné živnosti (inak 5,- Eur za jednu živnosť) a 50% za poplatok pri viazaných živnostiach 15,- Eur miesto 30,- Eur). Pri návrhu na zápis do Obchodného registra tak namiesto 331,50 Eur zaplatíte len 165,75 Eur.

Postup pri založení s.r.o.

Je potrebné, aby ste si vybrali názov svojej spoločnosti, pričom ten nesmie byť rovnaký , aký už existuje (môžete si to skontrolovať na stránke Obchodného registra www.orsr.sk), pričom názov nesmie byť urážajúci či hanlivý. Ďalším bodom je určenie sídla spoločnosti. Sídlo môžete zriadiť v nehnuteľnosti ktorej ste vlastníkom, alebo v nehnuteľnosti, ktorej vlastník Vám dá súhlas na jeho zriadenie. Nasleduje výber predmetov podnikania. Založenie s.r.o. je možné s jedným predmetom podnikania, alebo si uvediete väčší počet. Názvy jednotlivých predmetov podnikania (voľných živností) by mali byť v súlade s odporúčaním Ministerstva vnútra SR. Nám stačí uviesť v čom chcete podnikať a my už jednotlivé názvy naformulujeme tak, aby Vám mohlo byť vydané osvedčenie o živnostiach. Podľa súčasnej právnej úpravy je potrebné pri založení novej s.r.o. založiť špeciálny účet v banke a zložiť na ňom minimálne 5.000,- Eur, čo predstavuje minimálnu výšku základného imania. Banka o tomto vklade vydáva potvrdenie, ktoré je potrebné predložiť pri návrhu na zápis spoločnosti do OR SR. V neposlednom rade je taktiež potrebný súhlas správcu dane so zápisom spoločníka do Obchodného registra.
Našim klientom poskytujeme kompletný servis, čo zahŕňa vypracovania všetkých podkladov (zakladateľskú listinu/spoločenskú zmluvu, čestné vyhlásenia, vyhlásenie správcu vkladu, súhlas vlastníka nehnuteľnosti, žiadosť o súhlas správcu dane a iné), podanie návrhu na zápis do živnostenského registra. Po obdŕžaní osvedčenia o živnostiach, podávame na príslušný súd návrh na zápis do OR SR. Za klienta podávame aj návrh na registráciu na daňovom úrade.
V prípade záujmu, môže klient, na základe overeného plnomocenstva, celé vybavovanie nechať na našu kanceláriu.

V prípade konkrétnych otázok týkajúcich sa založenia s.r.o. nás neváhajte kontaktovať telefonicky, alebo cez náš kontaktný formulár.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac