Trestný advokát, Trestné právo

Trestný advokát/trestný právnik nie je každý kto vykonáva advokáciu. Bolo Vám vznesené obvinenie za podozrenie zo spáchania trestného činu? Zavolali Vás na výsluch ako svedka? Alebo ste sa stali poškodeným trestným činom a chcete podať trestné oznámenie? V takom prípade je vhodné sa obrátiť na advokáta so skúsenosťami s trestným právom.

Poskytujeme nasledovné služby advokáta v trestnom konaní:

Ak máte akúkoľvek otázku alebo potrebujete právne služby advokáta v trestnom konaní, neváhajte nás kontaktovať. Trestný advokát Vám môže pomôcť poukázať na časté procesné pochybenia orgánov činných v trestnom konaní, oslobodiť Vás spod obžaloby, prípadne zmierniť trest.

Nášho klienta sprevádzame na každom výsluchu na polícii (teda v prípravnom konaní) a osobne sa zúčastnime aj všetkých výsluchov svedkov a znalcov, ktorým budeme klásť otázky. Po ukončení vyšetrovania miesto obvineného absolvujeme aj preštudovanie celého spisu a predložíme záverečné vyjadrenie. V prípade, že prokurátor podá napriek predloženým argumentom obžalobu, zastupujeme obžalovaného v celom konaní pred súdom až do právoplatného skončenia veci. S klientom konzultujeme celú obhajobu. V prípade väzobného stíhania podávame žiadosti o prepustenia ako aj opravné prostriedky a pravidelne navštevujeme väzobne stíhaného klienta v ústave na výkon väzby. Návštevu klienta vo väzbe považujeme za štandardný prístup potrebný na kvalitnú prípravu obhajoby. Trestný advokát nesmie zanedbať ani psychický stav obvineného vo väzbe. Počas celého konania zvažujeme všetky možnosti a navrhujeme obvinenému/obžalovanému riešenie.

V prípade, že ste sa stali obeťou trestného činu, prvým Vašim krokom musí byť podanie trestného oznámenia. V našej kancelárii Vám po prevzatí zastúpenia vypracujeme trestné oznámenie, ktoré podáme na príslušné Okresné riaditeľstvo PZ, čím predídete tomu, že Vás polícia odbije a presvedčia Vás,  že nejde o trestný čin. Zastupujeme klientov  v konaní o odškodňovanie obetí násilných trestných činov podľa zákona č. 215/2006 Z.z. o odškodňovaní osôb poškodených násilnými trestnými činmi. 

Predvolali Vás na výsluch na políciu ako svedka? Určite to nie je niečo bežné a pre ľudí príjemné. Podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu SR aj v pozícii svedka máte nárok na to, aby bol s Vami pri výsluchu advokát. Často sa stáva, že policajti výsluch zľahčujú, tvrdia svedkom že advokáta nepotrebujú, kladú im otázky ktoré by v prítomnosti advokáta nepoložili a nie vždy to je na prospech svedka. Trestný advokát Vás pred nepríjemnými otázkami ochráni.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac