Zrušenie s.r.o. a iných obchodných spoločností

V rámci služby zrušenia s.r.o. vám ponúkame viacero možností. Súčasťou služby je poradenstvo a konzultácia, na základe ktorej vám navrhneme najoptimálnejšie riešenie pre vašu spoločnosť. Keďže je posúdenie možností zrušenia spoločnosti vykonávané advokátom, je Vám garantovaný profesionálny prístup, čo je výhodou oproti spoločnostiam, ktoré sa takouto činnosťou zaoberajú.
Do úvahy prichádzajú viaceré možnosti zrušenia s.r.o.:

  • Zrušenie s.r.o. bez likvidácie – Táto možnosť prichádza do úvahy len v prípade, že spoločnosť nemá žiadny majetok. Zrušiť s.r.o. bez likvidácie môže jedine súd. V rámci konania o zrušenie spoločnosti je súd povinný posúdiť, či má spoločnosť majetok alebo nie.
  • Zrušenie s.r.o. s likvidáciou – Zrušiť s.r.o. s likvidáciou je potrebné, ak má spoločnosť nejaký majetok. Výhodou tejto možnosti je o celom procese zrušenia spoločnosti rozhodujete vy ako spoločník spoločnosti a vy riadite proces zrušenia. Z tohto dôvodu je zrušenie spoločnosti s likvidáciou najrýchlejším spôsobom zrušenia spoločnosti a jej výzmazu z obchodného registra. V prípade tohto spôsobu zrušenia spoločnosti je však potrebné, aby nemala spoločnosť žiadne daňové nedoplatky, keďže správca dane musí súhlasiť s výmazom spoločnosti z obchodného registra.
  • Konkurz – Zrušenie spoločnosti v konkurznom konaní prichádza do úvahy v prípade, že spĺňate podmienky na vyhlásenie konkurzu podľa zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii. Ak sú v spoločnosti splnené podmienky na vyhlásenie konkurzu, je konateľ spoločnosti povinný podať návrh na vyhlásenie konkurzu. V priebehu konkurzného konania sa speňaží majetok spoločnosti a po ukončení konkurzného konania je spoločnosť vymazaná z obchodného registra. V prípade, že spoločnosť nemá dostatočný majetok, súd konkurzné konanie zastaví a vymaže spoločnosť z obchodného registra. Konkurz môže byť najrýchlejším spôsobom ako vymazať s.r.o. z obchodného registra, ale je zároveň najdrahším.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac