Vymáhanie pohľadávok

Našim klientom poskytujeme kompletné právne poradenstvo a pomoc pri vymáhaní ich pohľadávok. Výhodou vymáhania pohľadávok prostredníctvom advokáta oproti rôznym obchodným spoločnostiam, ktoré sa takouto činnosťou zaoberajú je, že klient dostane má istotu osobného a odborného prístupu a v prípade úspechu všetky náklady advokáta zaplatí dlžník a klient tak vymáhanie dlžnej sumy nič nestojí. Naše služby poskytujeme občanom, ako aj firmám. Výška vymáhanej pohľadávky pre nás nie je podstatná a aj drobným pohľadávkam venujeme rovnakú pozornosť, tak prečo nechávať Vaše peniaze dlžníkom? Veď aj malý dlh je dlh.

Aký je postup?

Kontaktujte nás telefonicky, emailom alebo cez náš formulár bezplatnej právnej pomoci. Môžeme si dohodnúť osobné stretnutie, kde nám po konzultácii udelíte plnú moc na zastupovanie a prevezmeme od Vás všetky potrebné listinné podklady. Z každej potrebnej listiny si urobíme fotokópiu a originál Vám vrátime. Ak ste časovo zaneprázdnený, alebo bývate ďaleko, môžete nám podklady poslať poštou alebo emailom a my Vám zašleme obratom plnomocenstvo na právne zastupovanie.
Následne sa snažíme dlžníka kontaktovať a zašleme mu výzvu na zaplatenie. Ak dlžník nude reagovať pozitívne, budeme s ním komunikovať za účelom zabezpečenia dlhu. V prípade, že dlžník na našu výzvu nebude reagovať, podáme na príslušný okresný súd návrh na vydanie platobného rozkazu. V súdnom konaní vás budeme osobne zastupovať až do právoplatného skončenia veci. Všetky úkony sa snažíme robiť bezodkladne a tak, aby sme čo najmenej zaťažovali klienta. Ak dlžník neuhradí Vašu pohľadávku spolu s úrokom z omeškania a súdom priznanými trovami právneho zastúpenia, budeme Vás zastupovať aj v exekučnom konaní. O stave vymáhanej pohľadávky Vás budeme pri každej zmene informovať.

Potrebné podklady na vymáhanie Vašich pohľadávok

  • informácie o dlžníkovi, jeho osobné údaje
  • doklady k vzniku vzťahu medzi Vami a dlžníkom – zmluva, objednávkový list, zmenka, faktúra, emailová komunikácia s dlžníkom
  • v prípade čiastočnej úhrady dlžnej sumy, potvrdenie o tomto plnení
  • prípadné ďalšie podklady vzťahujúce sa k zmluvnému vzťahu
  • prípadný zoznam svedkov s ich adresami

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom našej online právnej poradne.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac