Rozvod / Rozvodový právnik

Je Vaše manželstvo v rozpade, vyskúšali ste už všetko no Váš rodinný život sa nezlepšil? V takom prípade je rozvod zrejme to najvhodnejšie riešenie. Rozvodový právnik  sa snaží previesť klientov celým procesom rozvodu tak, aby sme ich a najmä ich maloleté deti ušetrili zbytočných stresov.

Návrh na rozvod

Rozvodové konanie sa začína podaním návrhu na rozvod na príslušný okresným súd. Príslušnosť súdu sa určuje podľa posledného spoločného bydliska manželov. Vzor návrhu na rozvod neexistuje. V návrhu na rozvod manželstva je potrebné najmä uviesť dôvody jeho rozvratu. Bez dostatočného odôvodnenia sa môže stať, že Vám súd nariadi manželskú poradňu. Petit návrhu musí byť formulovaný presne a určite. Nesprávne pripravený návrh na rozvod manželstva môže spôsobiť, že Váš rozvod bude trvať napríklad aj 12 mesiacov.

Pokiaľ sa nechcete dať v súdnom konaní zastupovať advokátom, sme ochotní Vám e-mailom alebo poštou za znížený poplatok zaslať praxou osvedčený návrh na rozvod manželstva vypracovaný advokátom, do ktorého si doplníte už len svoje údaje a zašlete na súd. Na internete je možné nájsť rôzne návrhy na rozvod manželstva. Tieto však často už  nie sú aktuálne vzhľadom na často meniace sa právne predpisy v Slovenskej republike. Rovnako treba myslieť na to, že tieto návrhy zväčša nie sú robené právnikmi. Koľko by Vás stál takýto vzor návrhu na rozvod? Stačí ak nás kontaktujete cez našu online právnu poradňu, kde prosím uveďte:

  • koľko máte detí
  • aké výživné si žiadate od manžela
  • dôvody rozvratu manželstva

Následne Vám bude zaslaná informácia, aký poplatok by ste zaplatili za takýto vzor návrhu na rozvod manželstva.

Je dôležité uviesť, že najmä konanie o rozvode manželstva z ktorého pochádzajú aj maloleté deti je pomerne náročné a emočne veľmi vypäté. V týchto prípadoch je vhodné mať po svojom boku advokáta, ktorý sa snaží odbúrať emotívnu stránku veci a pomôže Vám zvoiliť správne argumenty a dôkazy, aby ste dosiahli požadovanú výšku výživného, alebo zvolený druh starostlivosti o deti. V prípade, že máte záujem o právne zastupovanie v celom súdnom konaní až do jeho právoplatného skončenia veci, neváhajte nás kontaktovať.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac