Zastupovanie obvineného / obžalovaného

Po prevzatí právneho zastúpenia Vám náš advokát poskytne v celom trestnom konaní kvalifikovanú obhajobu. Na prvú konzultáciu je vhodné nám priniesť všetky podklady ktoré máte k danej veci. V prípade, že bolo vo veci vznesené obvinenie, podáme za klienta v zákonnej lehote odborne vypracovanú sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Nie je vhodné zanedbať podanie sťažnosti. Ak sťažnosť nepodáte, už tým nepriamo dávate najavo, že spáchanie skutku nepopierate. Osobami oprávnenými podať sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia sú: osoba, ktorej sa uznesenie priamo týka alebo ktorá na uznesenie dala návrh, na ktorý ju zákon oprávňuje; proti uzneseniu súdu môže podať sťažnosť aj prokurátor, a to aj v prospech obvineného. V prospech mladistvého obvineného môžu podať sťažnosť, a to aj proti jeho vôli, zákonný zástupca, obhajca, štátny orgán starostlivosti o mládež; lehota na podanie opravného prostriedku im plynie samostatne.

Nášho klienta sprevádzame na každom výsluchu na polícii (teda v prípravnom konaní) a osobne sa zúčastnime aj všetkých výsluchov svedkov a znalcov, ktorým budeme klásť otázky. Po ukončení vyšetrovania miesto obvineného absolvujeme aj preštudovanie celého spisu a predložíme záverečné vyjadrenie. V prípade, že prokurátor podá napriek predloženým argumentom obžalobu, budeme obžalovaného zastupovať v celom konaní pred súdom až do právoplatného skončenia veci.

S klientom konzultujeme celú obhajobu. V prípade väzobného stíhania podávame žiadosti o prepustenia ako aj opravné prostriedky a pravidelne navštevujeme väzobne stíhaného klienta v ústave na výkon väzby. Počas celého konania zvažujeme všetky možnosti a navrhujeme obvinenému/obžalovanému riešenie.
Jednou z možností je aj uzatvorenie dohody o vine a treste s prokurátorom. S klientom sa zúčastníme na prokuratúre na konaní dohode o vine a treste a v prípade uzatvorenia dohody budeme s klientom aj na verejnom zasadnutí súdu kde sa táto dohoda musí schváliť.
Ak je to potrebné, klienta zastupujeme aj v odvolacom konaní a v prípade potreby pripravíme aj návrh na vydanie mimoriadneho opravného prostriedku – dovolanie, obnovu konania a podnet na mimoriadne dovolanie.

Ak máte konkrétne otázky alebo záujem o zastupovanie, neváhajte nás kontaktovať.

Referencie

Erik V.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a pre mňa veľmi užitočnú radu. Pána Dobroviča odporúčam všetkým, ktorý potrebujú v týchto ťažkých časoch poradiť, pomôcť. Ešte Vám ďakujem.

Helena Bachledová

Dakujem za odpoved, velmi ste mi pomohli. Hladala som informacie na internete, ale pre laika su pravnicke formulacie nejasne a dvojznacne. Som rada, ze som nasla Vasu ponuku na bezplatne poradenstvo. Vasa rada bola jasna a rychla.

Dana Sillova

S odpoveďou p. JUDr. Dobroviča som bola veľmi spokojná. Odpoveď bola rýchla a jasná. Keby bolo viac takýchto advokátov ktorí sú ochotní bezplatne pomáhať ľuďom. Ďakujem

Ružena Juričová

Fantasticky pristup Judr.Dobroviča.Hneď nám dal odpoveď na náš problém.Doposial som sa nestretla s takým milým pristupom.Odporúčam každému kdo potrebuje advokáta navštíviť Judr.Dobroviča.

Ján Cíger

S odpoveďou som veľmi spokojný, bola rýchla a odborne zdôvodnená. Máloktorý advokát to urobí zadarmo ako JUDr. Jozef Dobrovič. Zaslúži si veľké ďakujem. J.H.

Napíšte nám

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

Náš tím

Advokátska kancelária JUDr. Jozefa Dobroviča sídli na Záhradníckej ulici 27 v Bratislave. Poskytujeme komplexné právne služby v hlavných odvetviach
Advokát
JUDr. Jozef Dobrovič, LL.M.
Zavolajte nám
+ 421 904 678 710
Advokátsky koncipient
Mgr. Veronika Menkeová
Zavolajte nám
+421 902 622 185

Blog

Ako riešiť zdedené dlhy po rodičoch?

Po zomrelom je možné zdediť nielen majetok, ale aj dlhy. Prečítajte si viac o problematike dedenia dlhov a riešenia tejto situácie.
Čítať viac

Svedok v trestnom konaní – ako sa pripraviť a čo očakávať?

Výsluch je pomerne stresujúca a nepríjemná situácia a väčšina ľudí nevie, čo ich čaká. V článku sa bližšie pozrieme na význam svedeckej výpovede a ako sa na ňu pripraviť. 
Čítať viac

Vymáhanie pohľadávok – Upomínacie konanie

Alternatíva ku zaužívanému spôsobu vymáhania pohľadávok podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu na súde príslušnom podľa bydliska žalovaného.
Čítať viac

Vydanie dedičstva od nepravého dediča

Dediči ma ako právoplatného dediča môjho otca zatajili. Podal som na súd návrh na obnovu dedičského konania. Oplatí sa ísť do sporu?
Čítať viac